2011. május 31., kedd

Itt a megjegyzések között leírhatod a felvételivel kapcsolatos gondolataidatt!

Ennek a bejegyzésnek az egyetlen célja, hogy itt gyűljenek a felvételivel, továbbtanulással kapcsolatos hozzászólások!

Ha van valami, vésd ide!

2011. május 29., vasárnap

Gyógymasszőr tanfolyam, ha nincs meg a ponthatár 2012-ben!

Ha nem sikerül megugranod a 2012-es felvételi ponthatárokat és a pótfelvételi sem sikerül, válaszd a gyógymasszőr képzést. A gyógymasszőr képzés az egyik legnépszerűbb OKJ-s tanfolyam, amit később akár főállásban, akár kiegészítő tevékenységként kiemelkedő órabérért végezhetsz!

A gyógymasszőr képzés iskolarendszerben államilag támogatott formában is elérhető. A képzés 2 éves.

Milyen ismeretekre tehetsz szert a masszőr képzésen?Kommunikáció
Etikus, jogszerű kommunikáció 68
Pedagógiai ismeretek
Fertőtlenítés-sterilezés
Munkavédelem
A sérülések osztályozása
A szervezet működését károsító állapotok
A testi egészség fenntartása
A mentális egészség fenntartása
A testi-lelki egészség fenntartásának lehetőségei
Az emberi test felépítése,működése
Klinikai ismeretek
Fizikai gyógymódok
Vállalkozási ismeretek
Svédmasszázs
Speciális masszázs kezelések

Tehát, ha nem sikerül elérned a ponthatárokat 2012-ben, és nem akarsz a pótfelvételi eljárásban fizetős helyre jelentkezni, válaszd a gyógymasszőr képzést!

2011. május 26., csütörtök

Ha nincsenek meg a ponthatárok, ajánljuk az utazásügyintéző képzést!

Ha nem sikerült 2012-ben elérned a felvételi ponthatárokat, lehetőséged van pótfelvételi eljárásban egy még egy Önköltséges helyre jelentkezni. Ha ehhez nincs kedved, vagy a pótfelvételi sem sikerül 2012-ben, jelentkezz utazásügyintézőnek.

Az utazásügyintéző képzést egy tanáv alatt elvégezheted államilag támogatott formában, közben készülhetsz a 2013-as felvételire.
Emelt szintű szakképesítést szerezhet, mely a gazdaságtudományi területre többletpontot jelet.

Milyen ismeretekre tehetsz szert az utazásügyintéző képzésen?
• Adminisztráció végzése
• Kommunikációs tevékenység gyakorlása
• Referensi tevékenységek végzése
• Utazásközvetítés
• Információkezelés, közvetítés

2011. május 22., vasárnap

Ha nem jött össze a 2012-esfelvételi ponthatár, tanulj marketig és reklámügyintézőnek

Ha nem sikerül elérni a felvételi ponthatárokat 2012-ben, és a pótfelvételi sem sikerül, jelentkezz marketing és reklámügyintéző képzésre.
Egy tanév alatt elvégezheted államilag támogatott formában, közben nyelvet tanulhatsz, esetleg újra érettségizhetsz, hogy a következő tanévben sikerülhessen elérni a felvételi ponthatárokat

Milyen főbb témákat tanulhatsz a marketing és reklámügyintéző képzésen?Ügyviteli, irodatechnikai, kommunikációs ismeretek
Marketing és PR alapismeretek
Ügyintézői feladatok a sajtókapcsolat, a rendezvényszervezés, a vállalati arculat-kialakítás és a reklámkampány-szervezés területén
A marketing és reklám-tevékenység szervezése

2011. május 21., szombat

Ha 2012-ben nem sikerül a pótfelvételi, tanulj fogászati asszisztensnek!

FOGÁSZATI ASSZISZTENS KÉPZÉS, HA NEM SIKERÜLT A PÓTFELVÉTELI

Bizonyára hallottad már, hogy a fogászati turizmus kiemelt, stratégiai ágazat.

Ha fogászati asszisztens képzésre jelentkezel, biztosan el fogsz tudni helyezkedni itthon is és egész Európában is.

A  fogászati asszisztens képzés bizonyítványának jellege:A tanfolyam államilag elismert szakmai képzettséget tanúsító bizonyítványt ad.
A fogászati asszisztens képzésben való részvétel feltétele:Érettségi vizsga.

A fogászati asszisztens képzést akár államilag finanszírozott formában is el lehet végezni, korhatártól függetlenül

Ha nem sikerült elérni a felvételi ponthatárokat, és a 2012-es pótfelvételi sem sikerült, jelentkezz fogászati asszisztensnek!

2011. május 19., csütörtök

14 állami egyetem marad?

Későbbre halasztja a kormány a felsőoktatási intézmények integrálásával kapcsolatos átszervezéseket - írja az origo.hu. A cél a megtakarítás, ennek érdekében vonnák össze például a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi és Közgazdaságtudományi Karát a Budapesti Műszaki Egyetemmel (BME), amely Nádor József Egyetem néven működne tovább. A változtatások alapján többek között a BME Természettudományi Karát, illetve a Corvinus Társadalomtudományi Karát az Eötvös Loránd Tudományegyetemhez csatolnák, illetve a gödöllői Szent István Egyetem agrárközpontként működne a Corvinus több kara és a Károly Róbert Főiskola bevonásával - olvasható a Heti Válaszban. Az intézmények számát 29-ről 14-re csökkentené a kormány.

Mégsem zárja le a nyár közepéig, hanem későbbre halasztja a kormány a felsőoktatási intézménystruktúra átszervezését. Az origo.hu információi szerint most azt vizsgálják, hogy a szakok ésszerűsítésével hogyan lehetne megtakarításokat elérni a felsőoktatásban. Az átszervezéshez ugyanis több idő szükséges: a szerkezeti átalakítások kidolgozását hatástanulmányokkal is alá kívánja támasztani a kormány.
Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter kifejtette, hogy első körben inkább a szakok szétaprózódottságának és párhuzamosságainak megszüntetésével próbál megtakarításokat elérni a kormány. A magyar felsőoktatásban ugyanis nagyon sok a párhuzamos képzés, csak a fővárosban például tíz államilag támogatott kommunikáció szak működik, illetve sok szakegyetem indít olyan képzéseket, amelyek már léteznek hozzájuk közeli intézményekben. Államilag támogatott alkalmazott közgazdaságtan, és nemzetközi gazdálkodás szakokat indított például a BME is, miközben a Duna túl partján, a Corvinuson már korábban ezeken a szakokon tanultak a hallgatók.
A szerkezeti átalakítás okaként nevezik meg azt is, hogy túl sok az egyetemista az országban. A kormány 30 százalékban határozná meg a diplomások arányát a 30-34 éves korosztályban, miközben az EU 40 százalékot említ. Sok érv szól a diplomások nagy száma ellen, így a túlképzett munkába állók, vagy a családalapítás idejének kitolódása. Az oktatáspolitikusok a diploma mellett érvelnek, hiszen a felsőfokú oklevéllel rendelkezők még mindig könnyebben elhelyezkednek a munkaerőpiacon, és magasabb fizetést is kapnak. A költségtérítéses hallgatók folyamatos létszámcsökkenése is nehezíti a fenntartást, hiszen míg hat-hét éve a diákság fele fizetős képzésben tanult, jelenleg ez az egyetemisták negyedéről mondható el. Problémát jelent emellett a vidéki főiskolák válsága, bár sok helyen fejlettebb az infrastruktúra, mint a fővárosi intézményekben, mégis egyre kevesebb diák jelentkezik vidéki nagyvárosokba tanulni.
A jelenlegi 29 állami intézményből 14-et hozna létre a kormány. Az átalakítás a vidéki intézményekre is jelentősen kihat a Heti Válasz információi szerint: a veszprémi Pannon Egyetem például átvenné a Nyugat-magyarország Egyetem három karát - Bölcsészettudományi, Természettudományi, Művészeti, Nevelés- és Sporttudományi Kar -, az egri Eszterházy Károly Főiskola pedig a Miskolci Egyetem három karát fogadná be, az Állam- és Jogtudományi Kart, a Bölcsészettudományi Kart, a Comenius Főiskolai Kart, illetve ide csatlakozna még a Szent István Egyetem Alkalmazott Bölcsészeti Kara. A Pécsi Tudományegyetem alá tartozna a kaposvári felsőoktatási intézmény, illetve létrejönne a Dunamenti Főiskola a kecskeméti, a bajai, a dunaújvárosi és a szolnoki főiskolák, valamint a Pécsi Tudományegyetem Szekszárdon működő Illyés Gyula Főiskolai Kara bevonásával.
Újonnan létrehozandó intézmény lenne a Dunamenti Főiskola, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, a Nyugat-magyarországi Széchenyi Egyetem, és a Budapest Művészeti Egyetem. Előbbi a nevében szereplő két intézmény összevonásával jönne létre, utóbbi pedig a zene-, tánc-, képző-, és színművészeti képzést fogná össze. Azok az intézmények, amelyek kimaradnak az állami intézményeket közlő névsorból, magánintézménnyé alakulhatnak - írja a Heti Válasz.
(Forrás: origo.hu, Heti Válasz)

2011. május 15., vasárnap

A kormány határozná meg a felsőoktatásba felvehetők létszámát.

A jövőben a kormány évente, rendeletben határozná meg, hogy hányan tanulhatnak költségtérítéses képzéseken, csökkentve ezzel a piacképtelen szakok túlképzését - olvasható a Magyar Nemzetben. Emellett az új tervezet meghatározza a hosszabb távon fenntartható állami felsőoktatási intézmények körét is. Államilag finanszírozott képzésben pedig csupán az érettségizettek harminc százaléka járhatna majd főiskolára, egyetemre - írja a Magyar Hírlap.

Ismeretes, hogy a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEFMI) és a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) több pontban sem értett egyet az államilag finanszírozott és a költségtérítéses hallgatói létszámok kapcsán. A Magyar Nemzet értesülései szerint végül a jogszabálytervezetbe nem került be az NGM azon javaslata, amely a költségtérítéses képzések esetében 50 százalékos csökkentést akart elérni. Ezzel szemben a tervezet szerint a kormány döntene arról minden évben, hogy hányan tanulhatnak fizetős képzéseken, és milyen szakokon tehetik ezt. Ezzel az intézkedéssel szeretnék ugyanis elérni, hogy a piacképtelen szakokon indokolatlanul sokan tanuljanak költségtérítéses formában, csökkentve ezzel államnak okozott plusz terheken.
Emellett a lap információ szerint az új felsőoktatási koncepció meghatározza majd a hosszabb távon fenntartható állami felsőoktatási intézmények körét. Ez azonban nem jelentené a többi intézmény automatikus megszűnését, mert az integráció lehetősége megmaradna számukra.
Amellett, hogy az állami és a magán-felsőoktatás radikálisabb szétválasztását hangsúlyozta Hoffmann Rózsa, aki a Magyar Hírlapnak kijelentette, hogy gyorsabb ütemben kell csökkenteni a felsőoktatás kapacitását. Az oktatásért felelős államtitkár elmondta: az elmúlt évek radikális létszámnövelését az állami költségvetés nem bírja el, ezért a jövőben mindössze az érettségizők harminc százaléka járhat államilag finanszírozott egyetemre, főiskolára. A tervezet első változata szerint még a 18 évesek 45 százaléka tanulhatott volna ingyen a felsőoktatásban.
(Forrás: Magyar Nemzet, Magyar Hírlap)
(www.edupress.hu)

Teendők a 2011-es felvételi eljárással kapcsolatban

Megkezdődött a regisztrációs csomagok kiküldése azok számára, akik jelentkezést adtak be a szeptemberben induló képzésekre. A regisztrációs csomagot - amelyben a jelentkezők ellenőrizhetik, helyesen szerepelnek-e az adataik a felvételi nyilvántartásban - mindenki postai úton kapja meg. Később jutnak hozzá a csomagjukhoz azok, akik hátrányos, illetve halmozottan hátrányos helyzetüket jelezték, vagy tanári mesterképzésre is jelentkeztek - tájékoztatott az Oktatási Hivatal (OH).

A 2011. évi általános felsőoktatási felvételi eljárással kapcsolatos alap- és kiegészítő díjak megfizetésének határideje megegyezett a felsőoktatási felvételi jelentkezési határidővel, azaz február 15-ig kellett azt befizetni. Ez alól kivételt képeznek azok a jelentkezők, akik a jelentkezésüket az E-felvételi keretében nyújtották be, és a hagyományos készpénz-átutalási megbízáson történő fizetési módot választották. A regisztrációs csomag tartalmazza a jelentkezők számára a teljesítést igénylő számlát és a készpénz-átutalási megbízást.
Amennyiben az OH május 2-ai adatai alapján a jelentkezőnek felvételi díjtartozása van, azt a regisztrációs levélben érkező készpénz-átutalási megbízáson vagy az Oktatási Hivatal bankszámlaszámára történő átutalással legkésőbb május 18-ig meg kell fizetni. Fontos, hogy átutalás esetén a közlemény rovatban a jelentkező tüntesse fel a felvételi azonosító számát.
Fontos változás a 2011. évi általános felvételi eljárás során, hogy amennyiben a jelentkező a fizetési kötelezettségének a fenti határidőig nem tesz eleget a megjelölt jelentkezési helyei közül a meg nem fizetetteket törlik.
A napokban postázott regisztrációs csomagban a 2011. évi általános felvételi eljárás során nyilvántartott adataikat - személyes adatatok és jelentkezési helyek - ismerhetik meg a jelentkezők. A hosszabb feldolgozási idő miatt később postázzák a regisztrációs csomagot azoknak a jelentkezőknek, akik hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetük miatt felvételi eljárási díjkedvezményre vonatkozó kérelmet nyújtottak be, illetve tanári mesterképzést is megjelöltek.
Érdemes figyelmesen és alaposan átolvasni az értesítést, mert ezzel a jelentkezők ellenőrizhetik, hogy helyesen rögzítették-e az adataikat a központi felvételi nyilvántartásban. Ha valaki hibás adatot talál, minél előbb kérje annak módosítását - figyelmeztet az OH. A felsőoktatási felvételi eljárás hivatalos honlapjáról, a www.felvi.hu-ról elérhető az E-felvételi, amely elektronikus ügyintézésre is használható, - azoknak is, akik hagyományos módon, papír alapú jelentkezési lapon jelentkeztek - megtekinthetők a regisztrációs csomagban kiküldött információk, továbbá lehetőség van adat- és jelentkezési sorrendmódosításra, illetve a szükséges dokumentummásolatok elektronikus benyújtására. A belépéshez szükséges információt az E-felvételi nyitóoldalán megtalálják. Amennyiben az E-felvételi szolgáltatást nem áll módjában használni, javítás és módosítás kérhető az OH-nak címzett levélben vagy az Educatio Nonprofit Kft. Ügyfélszolgálatán.
A 2011. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás során, azok a jelentkezők, akik megadták e-mailes elérhetőségüket, tájékoztatást kapnak elektronikus úton a regisztrációs csomag kiküldéséről.

A felvételi azonosító számot meg kell őrizni
A nyilvántartásban szereplő adatok javításához, módosításához, (a hagyományos jelentkezési lapon jelentkezőknek) az E-felvételi-ben történő regisztrációhoz szükségük van az úgynevezett felvételi azonosító számra. A felvételi azonosító számot, amely megegyezik a jelentkezési lapon megtalálható 12 jegyű számsorral, tartalmazza a regisztrációs levél is. Fontos, hogy a jelentkezők bármilyen későbbi ügyintézés folyamán erre hivatkozzanak, mellyel segítik, meggyorsítják az ügyintézést.

Dokumentumpótlás: június 1-ig
A gyorsabb feldolgozás érdekében ajánlott június 1-ig beküldeni mindazon dokumentumok másolatát, amelyeket a felvételi kérelem benyújtását követően szerzett meg a jelentkező. Ilyen lehet például egy időközben megszerzett nyelvvizsga vagy - a végzős középiskolások esetében - az év végi bizonyítvány. Így a megfelelő formátumú vagy tartalmú dokumentumok benyújtására is marad még idő.

A módosítások, pótlások végső határideje: július 7.
A felsőoktatási felvételi eljárással kapcsolatos adatok módosításának és dokumentummásolatok pótlásának végső határideje július 7. A jelentkezők legkésőbb eddig a határidőig küldhetik be azokat a dokumentummásolatokat, melyek szükségesek a felvételi pontok, többletpontok megállapításához, és amelyeket nem küldtek be a jelentkezésükkel vagy június 1-ig.
Szintén július 7. a sorrendmódosítás határideje, melyre a felvételi eljárásban egy alkalommal van lehetőség. A sorrendmódosítás tervezésében segítséget nyújthat a www.felvi.hu szolgáltatása, az interaktív Felvi-rangsor, amellyel személyre szabott, egyéni preferenciák alapján összeállított rangsort készíthet bárki a 2006-2010 közötti időszak felsőoktatási adatsorai alapján.
Az ügyintézés során - ha valaki nem az elektronikus ügyintézést választja - további segítséget jelent a www.felvi.hu Kérvénytára is, ahol letölthető kérvénymintákat találnak a jelentkezők.
(Forrás: Oktatási Hivatal)
(www.edupress.hu)

Negyvenezerre csökken az államilag finanszírozott hallgatói létszám

A felsőoktatásba idén felvételizők 37 százaléka érettségit is tesz majd, közülük legtöbben gazdasági területen folytatnák tanulmányaikat szeptembertől. A most érettségiző fiatalok 97 százaléka nappali képzésre jelentkezett, 84 százalékuk alapképzést választott. Az összes felvételizővel kapcsolatban megállapítható, hogy a legtöbben három helyre adták be jelentkezésüket, ám akadt olyan is, aki 40 képzést jelölt meg jelentkezési lapján - derül ki az Educatio Nonprofit Kft. által készített elemzésből.

Idén már többen jelentkeztek a felsőoktatásba elektronikus úton, mint ahányan a hagyományos formát választották. Csaknem 81 ezren éltek az e-felvételi lehetőségével, szemben a 60 ezernyi hagyományos módon jelentkezővel.
Az Educatio elemzései szerint a 2011-es általános felsőoktatási felvételi eljárás nem hozott kiugró változásokat az előző évhez képest. Összesen 140 685-en adták be jelentkezésüket valamely egyetemre vagy főiskolára, tavaly ennél mindössze négyszázzal kevesebben céloztak meg felsőoktatási képzést.
A gyorsjelentés alapján elmondható, hogy március 31-ei adatok alapján a legnépszerűbb alapszakok körében idén sem történt nagy változás: a lista élén továbbra is a gazdálkodási és menedzsment szak és a turizmus-vendéglátás állnak, a tavalyihoz képest annyi különbséggel, hogy a gazdálkodási és menedzsment szak kiszorította a 2010-ben még első helyen lévő turizmus-vendéglátást. A mérnök informatikus alapszak idén is őrzi harmadik helyét, melyet a gépészmérnöki, a pénzügy számvitel és a jogász követ.
A mesterképzések közül továbbra is a tanári mesterszak a listavezető, a nemzetközi tanulmányok, valamint a kommunikáció és médiatudomány mesterszak őrzi második és harmadik helyét. A top10-ben itt sem találkozhatunk a tavalyi évhez képest új névvel. A top20-ban új mesterszak a logisztikai menedzsment, valamint a helyezésén a tavalyi évhez képest nagyot javító szerkezet-építőmérnöki képzés.
Felsőfokú szakképzésen az idegenforgalmi szakmenedzser képzés több mint 700 jelentkezővel toronymagasan vezeti a mezőnyt. Ezt követi a vendéglátó szakmenedzser, a nemzetközi szállítmányozási és logisztikai szakügyintéző, valamint a csecsemő- és gyermeknevelő-gondozó képzés is, ám ezek esetében 400 alatti jelentkezőszámról beszélhetünk - derül ki az Educatio Nonprofit Kft. elemzéseiből.
(www.edupress.hu)


Az oktatási államtitkárság még ezen a héten benyújtja a felsőoktatási törvénytervezetet a kormánynak. Az új koncepció szerint 2012-ben 40 ezer lesz az államilag támogatott képzések hallgatói keretszáma, amely ezután évente folyamatosan csökkeni fog - írja az fn.hu. A tervek szerint 2014-ben 30 ezer hallgató kezdheti meg tanulmányait államilag finanszírozott képzésben.

Az MTI értesülései szerint az államilag finanszírozható keretszámok csökkenésével kapcsolatban nem volt teljes egyetértés a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEFMI) és a nemzetgazdasági tárca között. A NEFMI javaslata- egy április 6-án keltezett dokumentum szerint- úgy szólt, hogy a mindenkori érettségizők 35 százaléka kezdje meg tanulmányait államilag támogatott képzésekben. A minisztérium 2012-től 2014-ig 40 ezer, 39 500, és 36 ezer, 2016-ban pedig 34 ezer hallgatót vett volna fel államilag támogatott szakokra. Végül a gazdasági tárca által meghatározott létszámcsökkentés került bele a koncepcióba, amely szerint 2012-ben 40 ezer, a következő évben 35 ezer, 2014-ben pedig 30 ezer tanuló kezdheti az egyetemet államilag finanszírozott képzésben.
A gazdasági tárca úgy véli, a költségtérítéses képzések létszámát is 50 százalékkal csökkenteni kell. A tervek szerint az állam nem támogatja a magán felsőoktatási intézményeket, csak az általa rendelt szolgáltatásokat finanszírozza. A felsőoktatásba államilag támogatott szakokra felvehető hallgatók száma egyébként idén is csökkent, a tavalyi 56 ezer főhöz képest csaknem 3000-rel kevesebb az alapképzésben ez a létszám.
A mesterképzésben nem történt változás, továbbra is 19 600 fő kezdheti meg állami finanszírozású képzésben tanulmányait.
(Forrás: www.fn.hu)

PONTHATÁROK 2011 - PÓTFELVÉTELI 2011

FELVÉTELI PONTHATÁROK 2011 – PÓTFELVÉTELI 2011

A ponthúzás után blogunkban szeretnénk közzétenni a 2011-es felvételi ponthatárokat!

Drukkolunk, hogy a felvételi ponthatárok 2011-ben, Neked kedvezően alakuljanak! Érdemes a www.felvi.hu oldalát böngészned, megnézni az előző évi ponthatárokat melyek alapján meg tudod becsülni a 2011-es ponthatárokat.

A felvételi ponthatárok kihirdetése és a pótfelvételi eljárás ugyan még nagyon messze van, de addig is szeretnénk sok-sok hasznos információval szolgálni.

Ha nem sikerül sem a felvételi, sem a pótfelvételi, vagy nem is szeretnél a felsőoktatásban továbbtanulni, gondolkozz el azon, hogy nem lenne-e érdemes a következő tanévben egy piacképes szakmát szerezni. Rengeteg OKJ-s szakképesítés közül választhatsz úgy, hogy a képzés költségeit az állam finanszírozza. Ráadásul az úgynevezett „emeltszintű” és „felsőfokú” OKJ-s szakképesítésekért többletpontot kapsz, melyet a következő évek felvételi (pótfelvételi) eljárásai során érvényesíttetni tudsz.

Iskolánkban rengeteg képzés közül választhatsz, a következő linkre kattintasz: META (Modern Európai Tanulmányok Akadémiája) iskolarendszerű képzései

Egészségügy-szociális-pedagógia szakirány:
-Ápoló, felvételi többletpont: egészségtudomány (kivéve orvostudomány)
-Általános asszisztens, felvételi többletpont: -
-Csecsemő és gyermekápoló, felvételi többletpont: egészségtudomány (kivéve orvostudomány)
-Fogászati asszisztens, felvételi többletpont: -
-Gyógymasszőr + sportmasszőr, felvételi többletpont: -
-Gyógypedagógiai asszisztens, felvételi többletpont:pedagógia
-Gyógyszertári asszisztens, felvételi többletpont: -
-Kisgyermekgondozó,-nevelő, felvételi többletpont: pedagógia, társadalomtudomány
-Mentőápoló, felvételi többletpont: -
-Szociális asszisztens, felvételi többletpont:pedagógia társadalomtudomány

Sport:
-Sportszervező menedzser, felvételi többletpont: -
-Fitness-wellness asszisztens, felvételi többletpont: -

Pénzügy-ügyvitel:
-Emberi erőforrás ügyfélkapcsolati asszisztens, felvételi többletpont: -
-Pénzügyi-számviteli ügyintéző + bérügyintéző, felvételi többletpont: -
-Ügyintéző titkár + személyügyi ügyintéző, felvételi többletpont: bölcsészettudomány, gazdaságtudomány, jog és igazgatás

Kereskedelem-vendéglátás-idegenforgalom:
-Idegenvezető + utazásügyintéző + rendezvényszervező, felvételi többletpont: gazdaságtudomány
-Kereskedelmi ügyintéző + eladó + kereskedő-boltvezető, felvételi többletpont: -
-Logisztikai ügyintéző + marketing ügyintéző + nemzetközi szállítmányozási ügyintéző, felvételi többletpont: gazdaságtudomány
-Protokoll ügyintéző, felvételi többletpont: gazdaságtudomány
Marketing és reklámügyintéző
-Utazásügyintéző + rendezvényszervező, felvételi többletpont: gazdaságtudomány
-Vendéglős, felvételi többletpont: -

Még néhány bónusz:
-nappali tagozaton: családi pótlék, árvaellátás, egészségbiztosítás, diákigazolvány
-esti tagozaton: diákigazolvány

Ki jelentkezhet államilag finanszírozott képzésre? Bárki, aki még nem rendelkezik államilag finanszírozott szakképesítéssel! Vagyis e tekintetben nincs életkorbeli kötöttség! Az életkor szerepe csak annyi, hogy nappali tagozatra 22 éves korig (aki 7 évesen kezdte meg az általános iskolát annak 23 éves korig) járhatsz, míg esti/levelező tagozatra felső korhatár nélkül jelentkezhetsz!

KATTINS IDE, ÉS NÉZZD MEG A RÉSZLETEKET: META (Modern Európai Tanulmányok Akadémiája) iskolarendszerű képzései

Ha feliratkoznál hírlevelünkre, ezt itt teheted meg!

2011-ben is lesz PONT OTT PARTI, akár az előző években, ahol nyilvánosan fogják egy fergeteges buli keretein belül kihirdetni a 2011-es felvételi ponthatárokat. Helyszín: Millenáris

Remélem, rögtön felvesznek. Ha mégsem, lehetőséged lesz a pótfelvételi 2011-es eljárás során még egy helyet megjelölnöd (itt azonban már csak sajnos önköltséges képzést választhatsz). Természetesen a pótfelvételi ponthatárok is fel fognak kerülni az oldalunkra.

Ha a felvételivel, továbbtanulással kapcsolatban írnál valamit, akkor IDE KATTINTVA MEGTEHETED!!!