2011. október 29., szombat

2013-ban is figyeljük a felvételi ponthatárokat és a pótfelvételi aktualításokat!

Szokásunkhoz híven 2013-ban is összegyűjtjük a felvételivel kapcsolatos legérdekesebb híreket.
2013. júliusának végén pedig közzétesszük a felvételi ponthatárokat és a pótfelvételire vonatkozó információkat.

2011. július 21., csütörtök

Hogyan alakulnak a felvételi ponthatárok 2013-ban?

Hogyan alakulnak a felvételi ponthatárok 2013-ban?


Idén is csökken az egyetemi és főiskolai tanulók keretlétszáma – ennyivel kevesebb tanulót vehetnek fel a felsőoktatási intézmények. Elsősorban a gazdaságtudományi képzések hallgatói létszámát csökkentik, ezért e szakokon a felvételi ponthatárok 2013-ban várhatóan jóval magasabbak lesznek, mint a tavalyi évben.

Hogy alakultak a felvételi ponthatárok az elmúlt években, és milyenek lesznek a felvételi ponthatárok 2013-ban?

Júliusban meglátjuk!

2011. június 28., kedd

Ha nem sikerül sem a felvételi, sem a pótfelvételi: gyógyszertári asszisztens képzés!

Ha 2013-ban nem jönnek össze a ponthatárok, vagy nem is szeretnél felvételizni, jelentkezz gyógyszertári asszisztens képzésünkre!

A gyógyszertári asszisztens képzés 2 éves, nappali és esti tagozaton is tanulhatsz.

Kapsz mindkét tagozaton diákigazolványt, nappalin továbbá családi pótlékot és egészségbiztosítást is!

A gyógyszertári asszisztens képzés tantárgyai:
  Interakció az egészségügyi ellátásban
  Aszepszis–antiszepszis, munkavédelem, környezetvédelem
  Első ellátás - elsősegélynyújtás
  Egészségmegőrzés-egészségfejlesztés-egészségnevelés
  Gyógyszertári asszisztens adminisztratív és ügyviteli feladatai
  Gyógyszertári asszisztens gyógyszerkészítéssel kapcsolatos feladatai
  Gyógyszertári asszisztens gyógyszerellátással kapcsolatos feladatai

Tehát, ha nem sikerül a felvételi és a pótfelvételi sem 2013-ban, várunk gyógyszertári asszisztens képzésünkön!

2011. június 22., szerda

Mennyibe kerül a költségtérítéses képzés?

Milliós tandíjak: íme, a legdrágább egyetemi szakok

Gazdálkodás és menedzsment, turizmus-vendéglátás, valamint pénzügy és számvitel szakra felvételizik idén a legtöbb egyetemre vagy főiskolára bejutni vágyó diák. Mennyibe kerül a költségtérítéses képzés a „top szakokon”, és melyek a legdrágább képzések? Utánajártunk.

Idén az öt legnépszerűbb - szakmai gyakorlattal együtt 7 féléves - alapképzés az egyetemre vagy főiskolára jelentkezők körében a gazdálkodás és menedzsment, turizmus-vendéglátás, pénzügy és számvitel, kereskedelem és marketing, valamint mérnök-informatikus szak - az Oktatási Hivatal adatai szerint. Tavalyhoz képest jelentős változás, hogy a jogászképzés - amely 2010-ben harmadik volt a népszerűségi listán a felvételizők számát tekintve -, kiesett a top ötből, ahova idén bekerült a kereskedelem és marketing képzés.

Vonzó szakok - költségtérítéssel

„Tavaly a Corvinus gazdálkodás és menedzsment szakára jelentkeztem, de nem vettek fel: 431 pontot kellett volna elérnem. Idén újra megpróbálom, jó lenne államis (államilag finanszírozott - a szerk.) helyre bejutni” - meséli a 20 éves Balázs, aki a Budapesti Gazdasági Főiskolára is beadta jelentkezési lapját. Mint mondja, bízik benne, hogy a két intézmény valamelyikébe felveszik.

Gazdálkodás és menedzsment szakon az IBS Nemzetközi Üzleti Főiskolán kell legtöbbet fizetniük a költségtérítéses képzést választó diákoknak: egy szemeszter 687 500 forint. A Budapesti Corvinus Egyetemen (BCE) és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) egy félév 225 ezer forintba kerül, míg az angol nyelvű tanulmányokért a Corvinuson 690 ezer forintot kérnek. Az Általános Vállalkozási Főiskolán (ÁVF) 190 ezer forint egy félév, a Budapesti Gazdasági Főiskolán (BGF) 208 ezer forint, míg az intézmény salgótarjáni, zalaegerszegi intézetében „csak” 140 ezer egy szemeszter. A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolán (BKF) 268 ezer forint a magyar nyelvű képzés, az angolért pedig 305 ezret kell leszurkolni. A Debreceni Egyetemen 160 ezer forint egy félév, az angol nyelvű képzésért viszont ennél jóval többet, 550 ezer forintot kell fizetni. A Miskolci Egyetemen 120 ezer forint egy félév, míg a Pécsi Tudományegyetemen 190 ezer. Pécsett az angol nyelvű oktatásért 300 ezer forintot kell fizetniük a diákoknak.

A kereskedelem és marketing, valamint a pénzügy és számvitel tanulmányokért a Budapesti Corvinus Egyetemen 225 ezer forintot kell fizetni félévenként, a Budapesti Gazdasági Főiskolán pedig 208 ezret. A BGF-en az angol vagy német nyelven folyó kereskedelem és marketing képzés 352 ezer, az angol nyelvű pénzügy és számvitel képzés pedig 320 ezer forint szemeszterenként. Mindkét szakon 160 ezer a féléves tandíj a Debreceni Egyetemen. A kereskedelem és marketing képzés a Kaposvári Egyetemen és a Nyugat-magyarországi Egyetemen 130 ezer forintba kerül, míg a Miskolci Egyetemen 120 ezer egy félév. A BKF-en a magyar nyelven folyó költségtérítéses kereskedelem és marketing képzésért 268 ezer, az angol nyelvűért pedig 305 ezer forintot kell fizetniük a diákoknak.

A turizmus-vendéglátásért a Budapesti Corvinus Egyetemen 225 ezer forintot, a Budapesti Gazdálkodási Főiskolán 208 ezer forintot - az angol és német nyelvű tanulmányokért 352 ezer forintot -, míg a Debreceni Egyetemen 160 ezer, a Miskolci Egyetemen pedig 120 ezer forintot kérnek. A költségtérítéses mérnök-informatikus szakon a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen félévenként 279 ezer, a Gábor Dénes Főiskolán 210 ezer, a Dunaújvárosi Főiskolán és a Miskolci Egyetemen pedig 160 ezer forint a tandíj. Az Óbudai Egyetemen a képzés ára 195 ezer forint.

„Nyolc-tíz magyar egyetem és főiskola van, ami igen jónevű: a munkaadók szívesen alkalmazzák az innen kikerülő diákokat” - nyilatkozta a hvg.hu-nak korábban Kovács András, a munkaerő-kiválasztással és toborzással foglalkozó Grafton ügyfélkapcsolati vezetője. Mint mondta, a Budapesti Corvinus Egyetemen, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, a Budapesti Gazdasági Főiskolán és az IBS Nemzetközi Üzleti Főiskolán szerzett diplomának ma is van presztízse a munkaadók körében, akik főleg az 1996-2005 között végzetteket keresik. A vidéki intézmények közül a Miskolci Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Nyugat-Magyarországi Egyetem képzései elismertek - tette hozzá Kovács András.

A legborsosabb tandíjak

„Fogorvos szakra szeretnék bejutni, a legjobb az lenne, hogyha az első helyen megjelölt Semmelweis Egyetemre vennének fel. Ha nem jön össze, a Debreceni Egyetemmel is elégedett lennék, de a szegedire is beadtam a jelentkezési lapot. Fizetősre nem megyek, egymillió forint egy félév” - mondja az idén érettségiző Dóra.

Nem változott a költségtérítéses tanulmányok ára a Semmelweis Egyetem általános orvosi szakán: az egységes osztatlan képzés egy szemeszterre 975 ezer forint. Mivel 12 félév alatt szerezhető meg a diploma, a költségtérítés végösszege 12 millió forint is lehet. A fogorvos szakra jelentkezőknek - 10 féléves képzés - egy szemeszter 1 355 400 forintba kerül ugyanitt, míg a nem államis gyógyszerész hallgatóknak - 10 féléves képzés - 730 ezer forintot kell fizetniük. Nem sokkal marad el a tandíj a Debreceni Egyetemen, ahol a fizetős általános orvosi szakra jelentkezőknek 850 ezer egy félév. A Szegedi Tudományegyetemen ezért 950 ezret kell leszurkolni. Ugyanennyibe kerül a fogorvosképzés Szegeden, míg a nem államis gyógyszerész hallgatóknak itt 573 ezer forintba kerül egy félév.

Évek óta mit sem veszít népszerűségéből a Corvinus nemzetközi gazdálkodás szaka, az angol nyelvű költségtérítéses képzés féléves díja 690 ezer forint. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) összes szakán - többek között textiltervezés, üvegtervezés, fotógráfia vagy kerámiatervezés - a költségtérítés díja egy szemeszterre 400 ezer forint. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre jelentkezőknek is mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, ha az államis helyek valamelyikére nem sikerül bejutniuk, és hajlandóak tandíjat fizetni: alkotóművészet és muzikológia-alkalmazott zeneszerzés szakirányon vagy előadóművészet-zenekar és kórusvezető szakirányon 975 ezer forint egy félév, míg mondjuk az előadóművészet-klasszikus zongora szakirányt választóknak 800 ezer forint a képzés

Forrás: http://hvg.hu/karrier/20110603_egyetem_foiskola_felveteli_2011_kepzes

2011. június 10., péntek

PÓTFELVÉTELI 2013 - NÁLUNK NINCS FELVÉTELI!!!

PÓTFELVÉTELI 2013


Ha nem sikerül a felvételi 2013-ban, akkor lehetőséged lesz pótfelvételi eljárásban még egy képzést megjelölni. A 2013 –as pótfelvételi eljárás során azonban (a korábbi évek pótfelvételi eljárásával egyébként egyezően) csak önköltséges képzésre adhatod be a felvételi jelentkezési lapot.

A felvételi ponthatárok 2013 július végén kerülnek a nyilvánosság elé. Ha nem sikerülne a ponthatárokat elérned, nem lesz sok időd, ugyanis a pótfelvételi eljárás a ponthatárok kihirdetése után egy héten belül elkezdődik és legkésőbb augusztus közepére le is záródik.

A 2013 –as  pótfelvételi eljárásban csak azok vehetnek részt, akik a „normál” felvételi eljárásban nem jutottak be sehova sem, vagy akik 2013 –ban még nem nyújtottak be felvételi jelentkezést egyetlen intézménybe sem.

2011. június 8., szerda

Fitness-wellness asszisztens képzés, ha nem érted el a ponthatárokat 2012-ben!

Ha nem sikerül elérni a felvételi ponthatárokat 2012-ben, és a pótfelvételi eljárásban nem szeretnél jelentkezni, végezd el a fitness-wellness asszisztens szakképesítést!

A fitness-wellness asszisztens képzés iskolarendszerben 1 tanév. Állami támogatással is beiratkozhatsz, ha még nem végeztél ilyen formában OKJ-s képzést (diploma nem számít!). 22 éves korodig nappali tagozatra, e fölött pedig levelező tagozatra.

Mit csinál a fitness-wellness asszisztens?Népszerűsíti az egészséges életmódot, kiemelten a rendszeres testedzést és sportolást, hozzájárul az egészség megalapozásához és megszilárdításához
Etikusan kezeli a teljesítményértékekkel összefüggő cél-eszköz kapcsolat elemeit és megvalósítási módjait
Felismeri a tevékenységgel kapcsolatos ártalmakat, elősegíti megelőzésüket, illetve kivédésüket
Együttműködik a szervezet vezetőivel, edzőivel, közreműködik a szervezet kapcsolatainak ápolásában, fejlesztésében
Sporttanfolyamokat szervez és vezet
Ellátja a munkakörével együtt járó rutin- és egyéb feladatokat
Közvetlen kapcsolatot tart a szolgáltatásokat igénybe vevő vendégekkel
Tervezi, szervezi és vezeti a testkultúra központok, civil szervezetek (szabadidősport egyesületek, klubok), munkahelyek, szállodák, üdülők, szanatóriumok, művelődési, közösségi házak, önkormányzatok sportrekreációs programjait
Népszerűsíti az egészségorientált rekreációs tevékenységfajtákat
Együttműködik más testkulturális és egészségügyi szakemberekkel

Tehát, ha nem sikerül elérned a felvételi ponthatárokat 2012 –ben és pótfelvételizni sem szeretnél, jelentkezz fitness-wellness asszisztensnek!

2011. június 5., vasárnap

Általános asszisztens képzés, ha nincsenek meg a felvételi ponthatárok 2012 -ben!

Ha nem sikerül a felvételi 2012-ben, jelentkezz az általános asszisztens képzésre!

Az általános asszisztens végzettséggel egészségügyi intézményekben (elsősorban rendelőintézetekben orvos mellett) helyezkedhetsz el. Valamennyi egészségügyi szakma hiányszakma, így a képzést követően biztos elhelyezkedésre számíthatsz!

Ha még nincs állami finanszírozással szerzett szakmád, akkor akár állami támogatást is igénybe vehetsz!

Milyen tantárgyakat fogsz tanulni?Aszepszis–antiszepszis, munkavédelem, környezetvédelem
Első ellátás-elsősegélynyújtás
Egészségmegőrzés-egészségfejlesztés-egészségnevelés
Betegmegfigyelés - tünetfelismerés
Diagnosztizálás - monitorozás - előkészítés
Beavatkozás – asszisztálás – dokumentálás

Mit fogsz csinálni, ha általános asszisztens leszel?Egészségügyi szolgáltatás területén általános Asszisztensi feladatokat látsz el
Kommunikálsz a beteggel és hozzátartozójával
Vizsgálati, kezelési, ellátási időpontokat jegyzel elő, koordinálsz
Egészségügyi asszisztensként dokumentálod a beteg adatait, vizsgálati eredményeit és a kezeléseket
Szakmai, nyilvántartási és ügyviteli adminisztrációt vezetsz
Ha általános asszisztens leszel, egészségnevelő – fejlesztő tevékenységet is folytatni fogsz
Tisztán, sterilen tartod a vizsgáló-, kezelőhelyiségeket és a műszereket
Az egészségügyi asszisztens segíti a betegeket a vizsgálat előtt, alatt és után
Tájékoztatod a betegeket és tanácsot adsz
Az általános asszisztens vizsgálatoknál és beavatkozásnál asszisztál, segédkezik
Az egészségügyi asszisztens orvosi utasításra önállóan végez kompetencia – körének megfelelő ellátási-, vizsgálati-, gondozási-, rehabilitációs feladatokat

A képzési idő 2 tanév

Tehát, ha nem sikerül a 2012 felvételi ponthatárokat elérni, sem a 2012 pótfelvételi, jelentkezz általános asszisztens képzésünkre!

Ha nem éred el a felvételi ponthatárokat és a pótfelvételi sem sikerül 2012-ben, jelentkezz csecsemő és gyermekápoló képzésre!

Ha a felvételi ponthatárok 2012 –ben számodra kedvezőtlenül alakulnak, és a pótfelvételi sem sikerül, vagy esetleg nem is adod be a pótfelvételi eljárásban a jelentkezésedet, ha szereted a gyermekeket és egy biztos elhelyezkedést jelentő szakmát szeretnél, ajánljuk a csecsemő és gyermekápoló szakképesítést!

Ha még nincs állami támogatással szerzett OKJ-s szakképesítésed, akkor államilag finanszírozott csecsemő és gyermekápoló képzésre is jelentkezhetsz (22 éves korodig nappali, e fölött esti/levelező tagozatra).

Mit csinál a csecsemő és gyermekápoló?Újszülött, csecsemő- és gyermekápolási feladatot végez
Koraszülöttet lát el
A beteget monitorizálja
A csecsemő és gyermekápoló beavatkozásoknál segédkezik, életmentő beavatkozásokban részt vesz
Vizsgálatra előkészíti a beteget
A gyerekekkel koruknak megfelelően foglalkozik
Gyógyszerel, injekciót ad
Közreműködik az aneszteziológia előkészítése során
Transzfuziológiai és dialízis kezeléseknél asszisztál

A képzés 3 tanéves!

Tehát, ha nem jön össze a felvételi ponthatárok elérése és a pótfelvételi sem 2012-ben, jelentkezz csecsemő és gyermekápoló képzésre!

2011. május 31., kedd

Itt a megjegyzések között leírhatod a felvételivel kapcsolatos gondolataidatt!

Ennek a bejegyzésnek az egyetlen célja, hogy itt gyűljenek a felvételivel, továbbtanulással kapcsolatos hozzászólások!

Ha van valami, vésd ide!

2011. május 29., vasárnap

Gyógymasszőr tanfolyam, ha nincs meg a ponthatár 2012-ben!

Ha nem sikerül megugranod a 2012-es felvételi ponthatárokat és a pótfelvételi sem sikerül, válaszd a gyógymasszőr képzést. A gyógymasszőr képzés az egyik legnépszerűbb OKJ-s tanfolyam, amit később akár főállásban, akár kiegészítő tevékenységként kiemelkedő órabérért végezhetsz!

A gyógymasszőr képzés iskolarendszerben államilag támogatott formában is elérhető. A képzés 2 éves.

Milyen ismeretekre tehetsz szert a masszőr képzésen?Kommunikáció
Etikus, jogszerű kommunikáció 68
Pedagógiai ismeretek
Fertőtlenítés-sterilezés
Munkavédelem
A sérülések osztályozása
A szervezet működését károsító állapotok
A testi egészség fenntartása
A mentális egészség fenntartása
A testi-lelki egészség fenntartásának lehetőségei
Az emberi test felépítése,működése
Klinikai ismeretek
Fizikai gyógymódok
Vállalkozási ismeretek
Svédmasszázs
Speciális masszázs kezelések

Tehát, ha nem sikerül elérned a ponthatárokat 2012-ben, és nem akarsz a pótfelvételi eljárásban fizetős helyre jelentkezni, válaszd a gyógymasszőr képzést!

2011. május 26., csütörtök

Ha nincsenek meg a ponthatárok, ajánljuk az utazásügyintéző képzést!

Ha nem sikerült 2012-ben elérned a felvételi ponthatárokat, lehetőséged van pótfelvételi eljárásban egy még egy Önköltséges helyre jelentkezni. Ha ehhez nincs kedved, vagy a pótfelvételi sem sikerül 2012-ben, jelentkezz utazásügyintézőnek.

Az utazásügyintéző képzést egy tanáv alatt elvégezheted államilag támogatott formában, közben készülhetsz a 2013-as felvételire.
Emelt szintű szakképesítést szerezhet, mely a gazdaságtudományi területre többletpontot jelet.

Milyen ismeretekre tehetsz szert az utazásügyintéző képzésen?
• Adminisztráció végzése
• Kommunikációs tevékenység gyakorlása
• Referensi tevékenységek végzése
• Utazásközvetítés
• Információkezelés, közvetítés

2011. május 22., vasárnap

Ha nem jött össze a 2012-esfelvételi ponthatár, tanulj marketig és reklámügyintézőnek

Ha nem sikerül elérni a felvételi ponthatárokat 2012-ben, és a pótfelvételi sem sikerül, jelentkezz marketing és reklámügyintéző képzésre.
Egy tanév alatt elvégezheted államilag támogatott formában, közben nyelvet tanulhatsz, esetleg újra érettségizhetsz, hogy a következő tanévben sikerülhessen elérni a felvételi ponthatárokat

Milyen főbb témákat tanulhatsz a marketing és reklámügyintéző képzésen?Ügyviteli, irodatechnikai, kommunikációs ismeretek
Marketing és PR alapismeretek
Ügyintézői feladatok a sajtókapcsolat, a rendezvényszervezés, a vállalati arculat-kialakítás és a reklámkampány-szervezés területén
A marketing és reklám-tevékenység szervezése

2011. május 21., szombat

Ha 2012-ben nem sikerül a pótfelvételi, tanulj fogászati asszisztensnek!

FOGÁSZATI ASSZISZTENS KÉPZÉS, HA NEM SIKERÜLT A PÓTFELVÉTELI

Bizonyára hallottad már, hogy a fogászati turizmus kiemelt, stratégiai ágazat.

Ha fogászati asszisztens képzésre jelentkezel, biztosan el fogsz tudni helyezkedni itthon is és egész Európában is.

A  fogászati asszisztens képzés bizonyítványának jellege:A tanfolyam államilag elismert szakmai képzettséget tanúsító bizonyítványt ad.
A fogászati asszisztens képzésben való részvétel feltétele:Érettségi vizsga.

A fogászati asszisztens képzést akár államilag finanszírozott formában is el lehet végezni, korhatártól függetlenül

Ha nem sikerült elérni a felvételi ponthatárokat, és a 2012-es pótfelvételi sem sikerült, jelentkezz fogászati asszisztensnek!

2011. május 19., csütörtök

14 állami egyetem marad?

Későbbre halasztja a kormány a felsőoktatási intézmények integrálásával kapcsolatos átszervezéseket - írja az origo.hu. A cél a megtakarítás, ennek érdekében vonnák össze például a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi és Közgazdaságtudományi Karát a Budapesti Műszaki Egyetemmel (BME), amely Nádor József Egyetem néven működne tovább. A változtatások alapján többek között a BME Természettudományi Karát, illetve a Corvinus Társadalomtudományi Karát az Eötvös Loránd Tudományegyetemhez csatolnák, illetve a gödöllői Szent István Egyetem agrárközpontként működne a Corvinus több kara és a Károly Róbert Főiskola bevonásával - olvasható a Heti Válaszban. Az intézmények számát 29-ről 14-re csökkentené a kormány.

Mégsem zárja le a nyár közepéig, hanem későbbre halasztja a kormány a felsőoktatási intézménystruktúra átszervezését. Az origo.hu információi szerint most azt vizsgálják, hogy a szakok ésszerűsítésével hogyan lehetne megtakarításokat elérni a felsőoktatásban. Az átszervezéshez ugyanis több idő szükséges: a szerkezeti átalakítások kidolgozását hatástanulmányokkal is alá kívánja támasztani a kormány.
Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter kifejtette, hogy első körben inkább a szakok szétaprózódottságának és párhuzamosságainak megszüntetésével próbál megtakarításokat elérni a kormány. A magyar felsőoktatásban ugyanis nagyon sok a párhuzamos képzés, csak a fővárosban például tíz államilag támogatott kommunikáció szak működik, illetve sok szakegyetem indít olyan képzéseket, amelyek már léteznek hozzájuk közeli intézményekben. Államilag támogatott alkalmazott közgazdaságtan, és nemzetközi gazdálkodás szakokat indított például a BME is, miközben a Duna túl partján, a Corvinuson már korábban ezeken a szakokon tanultak a hallgatók.
A szerkezeti átalakítás okaként nevezik meg azt is, hogy túl sok az egyetemista az országban. A kormány 30 százalékban határozná meg a diplomások arányát a 30-34 éves korosztályban, miközben az EU 40 százalékot említ. Sok érv szól a diplomások nagy száma ellen, így a túlképzett munkába állók, vagy a családalapítás idejének kitolódása. Az oktatáspolitikusok a diploma mellett érvelnek, hiszen a felsőfokú oklevéllel rendelkezők még mindig könnyebben elhelyezkednek a munkaerőpiacon, és magasabb fizetést is kapnak. A költségtérítéses hallgatók folyamatos létszámcsökkenése is nehezíti a fenntartást, hiszen míg hat-hét éve a diákság fele fizetős képzésben tanult, jelenleg ez az egyetemisták negyedéről mondható el. Problémát jelent emellett a vidéki főiskolák válsága, bár sok helyen fejlettebb az infrastruktúra, mint a fővárosi intézményekben, mégis egyre kevesebb diák jelentkezik vidéki nagyvárosokba tanulni.
A jelenlegi 29 állami intézményből 14-et hozna létre a kormány. Az átalakítás a vidéki intézményekre is jelentősen kihat a Heti Válasz információi szerint: a veszprémi Pannon Egyetem például átvenné a Nyugat-magyarország Egyetem három karát - Bölcsészettudományi, Természettudományi, Művészeti, Nevelés- és Sporttudományi Kar -, az egri Eszterházy Károly Főiskola pedig a Miskolci Egyetem három karát fogadná be, az Állam- és Jogtudományi Kart, a Bölcsészettudományi Kart, a Comenius Főiskolai Kart, illetve ide csatlakozna még a Szent István Egyetem Alkalmazott Bölcsészeti Kara. A Pécsi Tudományegyetem alá tartozna a kaposvári felsőoktatási intézmény, illetve létrejönne a Dunamenti Főiskola a kecskeméti, a bajai, a dunaújvárosi és a szolnoki főiskolák, valamint a Pécsi Tudományegyetem Szekszárdon működő Illyés Gyula Főiskolai Kara bevonásával.
Újonnan létrehozandó intézmény lenne a Dunamenti Főiskola, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, a Nyugat-magyarországi Széchenyi Egyetem, és a Budapest Művészeti Egyetem. Előbbi a nevében szereplő két intézmény összevonásával jönne létre, utóbbi pedig a zene-, tánc-, képző-, és színművészeti képzést fogná össze. Azok az intézmények, amelyek kimaradnak az állami intézményeket közlő névsorból, magánintézménnyé alakulhatnak - írja a Heti Válasz.
(Forrás: origo.hu, Heti Válasz)

2011. május 15., vasárnap

A kormány határozná meg a felsőoktatásba felvehetők létszámát.

A jövőben a kormány évente, rendeletben határozná meg, hogy hányan tanulhatnak költségtérítéses képzéseken, csökkentve ezzel a piacképtelen szakok túlképzését - olvasható a Magyar Nemzetben. Emellett az új tervezet meghatározza a hosszabb távon fenntartható állami felsőoktatási intézmények körét is. Államilag finanszírozott képzésben pedig csupán az érettségizettek harminc százaléka járhatna majd főiskolára, egyetemre - írja a Magyar Hírlap.

Ismeretes, hogy a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEFMI) és a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) több pontban sem értett egyet az államilag finanszírozott és a költségtérítéses hallgatói létszámok kapcsán. A Magyar Nemzet értesülései szerint végül a jogszabálytervezetbe nem került be az NGM azon javaslata, amely a költségtérítéses képzések esetében 50 százalékos csökkentést akart elérni. Ezzel szemben a tervezet szerint a kormány döntene arról minden évben, hogy hányan tanulhatnak fizetős képzéseken, és milyen szakokon tehetik ezt. Ezzel az intézkedéssel szeretnék ugyanis elérni, hogy a piacképtelen szakokon indokolatlanul sokan tanuljanak költségtérítéses formában, csökkentve ezzel államnak okozott plusz terheken.
Emellett a lap információ szerint az új felsőoktatási koncepció meghatározza majd a hosszabb távon fenntartható állami felsőoktatási intézmények körét. Ez azonban nem jelentené a többi intézmény automatikus megszűnését, mert az integráció lehetősége megmaradna számukra.
Amellett, hogy az állami és a magán-felsőoktatás radikálisabb szétválasztását hangsúlyozta Hoffmann Rózsa, aki a Magyar Hírlapnak kijelentette, hogy gyorsabb ütemben kell csökkenteni a felsőoktatás kapacitását. Az oktatásért felelős államtitkár elmondta: az elmúlt évek radikális létszámnövelését az állami költségvetés nem bírja el, ezért a jövőben mindössze az érettségizők harminc százaléka járhat államilag finanszírozott egyetemre, főiskolára. A tervezet első változata szerint még a 18 évesek 45 százaléka tanulhatott volna ingyen a felsőoktatásban.
(Forrás: Magyar Nemzet, Magyar Hírlap)
(www.edupress.hu)

Teendők a 2011-es felvételi eljárással kapcsolatban

Megkezdődött a regisztrációs csomagok kiküldése azok számára, akik jelentkezést adtak be a szeptemberben induló képzésekre. A regisztrációs csomagot - amelyben a jelentkezők ellenőrizhetik, helyesen szerepelnek-e az adataik a felvételi nyilvántartásban - mindenki postai úton kapja meg. Később jutnak hozzá a csomagjukhoz azok, akik hátrányos, illetve halmozottan hátrányos helyzetüket jelezték, vagy tanári mesterképzésre is jelentkeztek - tájékoztatott az Oktatási Hivatal (OH).

A 2011. évi általános felsőoktatási felvételi eljárással kapcsolatos alap- és kiegészítő díjak megfizetésének határideje megegyezett a felsőoktatási felvételi jelentkezési határidővel, azaz február 15-ig kellett azt befizetni. Ez alól kivételt képeznek azok a jelentkezők, akik a jelentkezésüket az E-felvételi keretében nyújtották be, és a hagyományos készpénz-átutalási megbízáson történő fizetési módot választották. A regisztrációs csomag tartalmazza a jelentkezők számára a teljesítést igénylő számlát és a készpénz-átutalási megbízást.
Amennyiben az OH május 2-ai adatai alapján a jelentkezőnek felvételi díjtartozása van, azt a regisztrációs levélben érkező készpénz-átutalási megbízáson vagy az Oktatási Hivatal bankszámlaszámára történő átutalással legkésőbb május 18-ig meg kell fizetni. Fontos, hogy átutalás esetén a közlemény rovatban a jelentkező tüntesse fel a felvételi azonosító számát.
Fontos változás a 2011. évi általános felvételi eljárás során, hogy amennyiben a jelentkező a fizetési kötelezettségének a fenti határidőig nem tesz eleget a megjelölt jelentkezési helyei közül a meg nem fizetetteket törlik.
A napokban postázott regisztrációs csomagban a 2011. évi általános felvételi eljárás során nyilvántartott adataikat - személyes adatatok és jelentkezési helyek - ismerhetik meg a jelentkezők. A hosszabb feldolgozási idő miatt később postázzák a regisztrációs csomagot azoknak a jelentkezőknek, akik hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetük miatt felvételi eljárási díjkedvezményre vonatkozó kérelmet nyújtottak be, illetve tanári mesterképzést is megjelöltek.
Érdemes figyelmesen és alaposan átolvasni az értesítést, mert ezzel a jelentkezők ellenőrizhetik, hogy helyesen rögzítették-e az adataikat a központi felvételi nyilvántartásban. Ha valaki hibás adatot talál, minél előbb kérje annak módosítását - figyelmeztet az OH. A felsőoktatási felvételi eljárás hivatalos honlapjáról, a www.felvi.hu-ról elérhető az E-felvételi, amely elektronikus ügyintézésre is használható, - azoknak is, akik hagyományos módon, papír alapú jelentkezési lapon jelentkeztek - megtekinthetők a regisztrációs csomagban kiküldött információk, továbbá lehetőség van adat- és jelentkezési sorrendmódosításra, illetve a szükséges dokumentummásolatok elektronikus benyújtására. A belépéshez szükséges információt az E-felvételi nyitóoldalán megtalálják. Amennyiben az E-felvételi szolgáltatást nem áll módjában használni, javítás és módosítás kérhető az OH-nak címzett levélben vagy az Educatio Nonprofit Kft. Ügyfélszolgálatán.
A 2011. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás során, azok a jelentkezők, akik megadták e-mailes elérhetőségüket, tájékoztatást kapnak elektronikus úton a regisztrációs csomag kiküldéséről.

A felvételi azonosító számot meg kell őrizni
A nyilvántartásban szereplő adatok javításához, módosításához, (a hagyományos jelentkezési lapon jelentkezőknek) az E-felvételi-ben történő regisztrációhoz szükségük van az úgynevezett felvételi azonosító számra. A felvételi azonosító számot, amely megegyezik a jelentkezési lapon megtalálható 12 jegyű számsorral, tartalmazza a regisztrációs levél is. Fontos, hogy a jelentkezők bármilyen későbbi ügyintézés folyamán erre hivatkozzanak, mellyel segítik, meggyorsítják az ügyintézést.

Dokumentumpótlás: június 1-ig
A gyorsabb feldolgozás érdekében ajánlott június 1-ig beküldeni mindazon dokumentumok másolatát, amelyeket a felvételi kérelem benyújtását követően szerzett meg a jelentkező. Ilyen lehet például egy időközben megszerzett nyelvvizsga vagy - a végzős középiskolások esetében - az év végi bizonyítvány. Így a megfelelő formátumú vagy tartalmú dokumentumok benyújtására is marad még idő.

A módosítások, pótlások végső határideje: július 7.
A felsőoktatási felvételi eljárással kapcsolatos adatok módosításának és dokumentummásolatok pótlásának végső határideje július 7. A jelentkezők legkésőbb eddig a határidőig küldhetik be azokat a dokumentummásolatokat, melyek szükségesek a felvételi pontok, többletpontok megállapításához, és amelyeket nem küldtek be a jelentkezésükkel vagy június 1-ig.
Szintén július 7. a sorrendmódosítás határideje, melyre a felvételi eljárásban egy alkalommal van lehetőség. A sorrendmódosítás tervezésében segítséget nyújthat a www.felvi.hu szolgáltatása, az interaktív Felvi-rangsor, amellyel személyre szabott, egyéni preferenciák alapján összeállított rangsort készíthet bárki a 2006-2010 közötti időszak felsőoktatási adatsorai alapján.
Az ügyintézés során - ha valaki nem az elektronikus ügyintézést választja - további segítséget jelent a www.felvi.hu Kérvénytára is, ahol letölthető kérvénymintákat találnak a jelentkezők.
(Forrás: Oktatási Hivatal)
(www.edupress.hu)

Negyvenezerre csökken az államilag finanszírozott hallgatói létszám

A felsőoktatásba idén felvételizők 37 százaléka érettségit is tesz majd, közülük legtöbben gazdasági területen folytatnák tanulmányaikat szeptembertől. A most érettségiző fiatalok 97 százaléka nappali képzésre jelentkezett, 84 százalékuk alapképzést választott. Az összes felvételizővel kapcsolatban megállapítható, hogy a legtöbben három helyre adták be jelentkezésüket, ám akadt olyan is, aki 40 képzést jelölt meg jelentkezési lapján - derül ki az Educatio Nonprofit Kft. által készített elemzésből.

Idén már többen jelentkeztek a felsőoktatásba elektronikus úton, mint ahányan a hagyományos formát választották. Csaknem 81 ezren éltek az e-felvételi lehetőségével, szemben a 60 ezernyi hagyományos módon jelentkezővel.
Az Educatio elemzései szerint a 2011-es általános felsőoktatási felvételi eljárás nem hozott kiugró változásokat az előző évhez képest. Összesen 140 685-en adták be jelentkezésüket valamely egyetemre vagy főiskolára, tavaly ennél mindössze négyszázzal kevesebben céloztak meg felsőoktatási képzést.
A gyorsjelentés alapján elmondható, hogy március 31-ei adatok alapján a legnépszerűbb alapszakok körében idén sem történt nagy változás: a lista élén továbbra is a gazdálkodási és menedzsment szak és a turizmus-vendéglátás állnak, a tavalyihoz képest annyi különbséggel, hogy a gazdálkodási és menedzsment szak kiszorította a 2010-ben még első helyen lévő turizmus-vendéglátást. A mérnök informatikus alapszak idén is őrzi harmadik helyét, melyet a gépészmérnöki, a pénzügy számvitel és a jogász követ.
A mesterképzések közül továbbra is a tanári mesterszak a listavezető, a nemzetközi tanulmányok, valamint a kommunikáció és médiatudomány mesterszak őrzi második és harmadik helyét. A top10-ben itt sem találkozhatunk a tavalyi évhez képest új névvel. A top20-ban új mesterszak a logisztikai menedzsment, valamint a helyezésén a tavalyi évhez képest nagyot javító szerkezet-építőmérnöki képzés.
Felsőfokú szakképzésen az idegenforgalmi szakmenedzser képzés több mint 700 jelentkezővel toronymagasan vezeti a mezőnyt. Ezt követi a vendéglátó szakmenedzser, a nemzetközi szállítmányozási és logisztikai szakügyintéző, valamint a csecsemő- és gyermeknevelő-gondozó képzés is, ám ezek esetében 400 alatti jelentkezőszámról beszélhetünk - derül ki az Educatio Nonprofit Kft. elemzéseiből.
(www.edupress.hu)


Az oktatási államtitkárság még ezen a héten benyújtja a felsőoktatási törvénytervezetet a kormánynak. Az új koncepció szerint 2012-ben 40 ezer lesz az államilag támogatott képzések hallgatói keretszáma, amely ezután évente folyamatosan csökkeni fog - írja az fn.hu. A tervek szerint 2014-ben 30 ezer hallgató kezdheti meg tanulmányait államilag finanszírozott képzésben.

Az MTI értesülései szerint az államilag finanszírozható keretszámok csökkenésével kapcsolatban nem volt teljes egyetértés a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEFMI) és a nemzetgazdasági tárca között. A NEFMI javaslata- egy április 6-án keltezett dokumentum szerint- úgy szólt, hogy a mindenkori érettségizők 35 százaléka kezdje meg tanulmányait államilag támogatott képzésekben. A minisztérium 2012-től 2014-ig 40 ezer, 39 500, és 36 ezer, 2016-ban pedig 34 ezer hallgatót vett volna fel államilag támogatott szakokra. Végül a gazdasági tárca által meghatározott létszámcsökkentés került bele a koncepcióba, amely szerint 2012-ben 40 ezer, a következő évben 35 ezer, 2014-ben pedig 30 ezer tanuló kezdheti az egyetemet államilag finanszírozott képzésben.
A gazdasági tárca úgy véli, a költségtérítéses képzések létszámát is 50 százalékkal csökkenteni kell. A tervek szerint az állam nem támogatja a magán felsőoktatási intézményeket, csak az általa rendelt szolgáltatásokat finanszírozza. A felsőoktatásba államilag támogatott szakokra felvehető hallgatók száma egyébként idén is csökkent, a tavalyi 56 ezer főhöz képest csaknem 3000-rel kevesebb az alapképzésben ez a létszám.
A mesterképzésben nem történt változás, továbbra is 19 600 fő kezdheti meg állami finanszírozású képzésben tanulmányait.
(Forrás: www.fn.hu)

2011. március 26., szombat

Ha 2011-ben a pótfelvételi sem sikerül, tanulj ápolónak!

Ha nem sikerül elérni a felvételi pontahtárokat 2011-ben, sőt a pótfelvételi sem sikerül, ajánljuk az ápoló képzést!

Az ápoló képzésen érdemes elgondolkodnod, mert egész Európában keresett hiányszakma!

Mit csinál az ápoló?
Kommunikál a beteggel és a hozzátartozójával
Dokumentálja a beteg adatait, vizsgálati eredményeit, a kezeléseket és a gyógyszerelést
Előkészíti a beteget vizsgálatra, kezelésre és asszisztál a beavatkozásoknál
Gyógyszerelő tevékenységet folytat
Közreműködik a beavatkozások, vizsgálatok előkészítése során
Transzfuziológiai- és dialízis kezeléseknél asszisztál
Ápolja, gondozza, segíti a beteget, szakápolást végez
Prevencióban, egészségnevelő tevékenységben, rehabilitációban team tagjaként közreműködik
Sürgősségi esetekben beavatkozik, asszisztál.

Az áploló képzés időtartama: 3 tanév

PONTHATÁROK 2011 - PÓTFELVÉTELI 2011

FELVÉTELI PONTHATÁROK 2011 – PÓTFELVÉTELI 2011

A ponthúzás után blogunkban szeretnénk közzétenni a 2011-es felvételi ponthatárokat!

Drukkolunk, hogy a felvételi ponthatárok 2011-ben, Neked kedvezően alakuljanak! Érdemes a www.felvi.hu oldalát böngészned, megnézni az előző évi ponthatárokat melyek alapján meg tudod becsülni a 2011-es ponthatárokat.

A felvételi ponthatárok kihirdetése és a pótfelvételi eljárás ugyan még nagyon messze van, de addig is szeretnénk sok-sok hasznos információval szolgálni.

Ha nem sikerül sem a felvételi, sem a pótfelvételi, vagy nem is szeretnél a felsőoktatásban továbbtanulni, gondolkozz el azon, hogy nem lenne-e érdemes a következő tanévben egy piacképes szakmát szerezni. Rengeteg OKJ-s szakképesítés közül választhatsz úgy, hogy a képzés költségeit az állam finanszírozza. Ráadásul az úgynevezett „emeltszintű” és „felsőfokú” OKJ-s szakképesítésekért többletpontot kapsz, melyet a következő évek felvételi (pótfelvételi) eljárásai során érvényesíttetni tudsz.

Iskolánkban rengeteg képzés közül választhatsz, a következő linkre kattintasz: META (Modern Európai Tanulmányok Akadémiája) iskolarendszerű képzései

Egészségügy-szociális-pedagógia szakirány:
-Ápoló, felvételi többletpont: egészségtudomány (kivéve orvostudomány)
-Általános asszisztens, felvételi többletpont: -
-Csecsemő és gyermekápoló, felvételi többletpont: egészségtudomány (kivéve orvostudomány)
-Fogászati asszisztens, felvételi többletpont: -
-Gyógymasszőr + sportmasszőr, felvételi többletpont: -
-Gyógypedagógiai asszisztens, felvételi többletpont:pedagógia
-Gyógyszertári asszisztens, felvételi többletpont: -
-Kisgyermekgondozó,-nevelő, felvételi többletpont: pedagógia, társadalomtudomány
-Mentőápoló, felvételi többletpont: -
-Szociális asszisztens, felvételi többletpont:pedagógia társadalomtudomány

Sport:
-Sportszervező menedzser, felvételi többletpont: -
-Fitness-wellness asszisztens, felvételi többletpont: -

Pénzügy-ügyvitel:
-Emberi erőforrás ügyfélkapcsolati asszisztens, felvételi többletpont: -
-Pénzügyi-számviteli ügyintéző + bérügyintéző, felvételi többletpont: -
-Ügyintéző titkár + személyügyi ügyintéző, felvételi többletpont: bölcsészettudomány, gazdaságtudomány, jog és igazgatás

Kereskedelem-vendéglátás-idegenforgalom:
-Idegenvezető + utazásügyintéző + rendezvényszervező, felvételi többletpont: gazdaságtudomány
-Kereskedelmi ügyintéző + eladó + kereskedő-boltvezető, felvételi többletpont: -
-Logisztikai ügyintéző + marketing ügyintéző + nemzetközi szállítmányozási ügyintéző, felvételi többletpont: gazdaságtudomány
-Protokoll ügyintéző, felvételi többletpont: gazdaságtudomány
Marketing és reklámügyintéző
-Utazásügyintéző + rendezvényszervező, felvételi többletpont: gazdaságtudomány
-Vendéglős, felvételi többletpont: -

Még néhány bónusz:
-nappali tagozaton: családi pótlék, árvaellátás, egészségbiztosítás, diákigazolvány
-esti tagozaton: diákigazolvány

Ki jelentkezhet államilag finanszírozott képzésre? Bárki, aki még nem rendelkezik államilag finanszírozott szakképesítéssel! Vagyis e tekintetben nincs életkorbeli kötöttség! Az életkor szerepe csak annyi, hogy nappali tagozatra 22 éves korig (aki 7 évesen kezdte meg az általános iskolát annak 23 éves korig) járhatsz, míg esti/levelező tagozatra felső korhatár nélkül jelentkezhetsz!

KATTINS IDE, ÉS NÉZZD MEG A RÉSZLETEKET: META (Modern Európai Tanulmányok Akadémiája) iskolarendszerű képzései

Ha feliratkoznál hírlevelünkre, ezt itt teheted meg!

2011-ben is lesz PONT OTT PARTI, akár az előző években, ahol nyilvánosan fogják egy fergeteges buli keretein belül kihirdetni a 2011-es felvételi ponthatárokat. Helyszín: Millenáris

Remélem, rögtön felvesznek. Ha mégsem, lehetőséged lesz a pótfelvételi 2011-es eljárás során még egy helyet megjelölnöd (itt azonban már csak sajnos önköltséges képzést választhatsz). Természetesen a pótfelvételi ponthatárok is fel fognak kerülni az oldalunkra.

Ha a felvételivel, továbbtanulással kapcsolatban írnál valamit, akkor IDE KATTINTVA MEGTEHETED!!!