2011. június 28., kedd

Ha nem sikerül sem a felvételi, sem a pótfelvételi: gyógyszertári asszisztens képzés!

Ha 2013-ban nem jönnek össze a ponthatárok, vagy nem is szeretnél felvételizni, jelentkezz gyógyszertári asszisztens képzésünkre!

A gyógyszertári asszisztens képzés 2 éves, nappali és esti tagozaton is tanulhatsz.

Kapsz mindkét tagozaton diákigazolványt, nappalin továbbá családi pótlékot és egészségbiztosítást is!

A gyógyszertári asszisztens képzés tantárgyai:
  Interakció az egészségügyi ellátásban
  Aszepszis–antiszepszis, munkavédelem, környezetvédelem
  Első ellátás - elsősegélynyújtás
  Egészségmegőrzés-egészségfejlesztés-egészségnevelés
  Gyógyszertári asszisztens adminisztratív és ügyviteli feladatai
  Gyógyszertári asszisztens gyógyszerkészítéssel kapcsolatos feladatai
  Gyógyszertári asszisztens gyógyszerellátással kapcsolatos feladatai

Tehát, ha nem sikerül a felvételi és a pótfelvételi sem 2013-ban, várunk gyógyszertári asszisztens képzésünkön!

2011. június 22., szerda

Mennyibe kerül a költségtérítéses képzés?

Milliós tandíjak: íme, a legdrágább egyetemi szakok

Gazdálkodás és menedzsment, turizmus-vendéglátás, valamint pénzügy és számvitel szakra felvételizik idén a legtöbb egyetemre vagy főiskolára bejutni vágyó diák. Mennyibe kerül a költségtérítéses képzés a „top szakokon”, és melyek a legdrágább képzések? Utánajártunk.

Idén az öt legnépszerűbb - szakmai gyakorlattal együtt 7 féléves - alapképzés az egyetemre vagy főiskolára jelentkezők körében a gazdálkodás és menedzsment, turizmus-vendéglátás, pénzügy és számvitel, kereskedelem és marketing, valamint mérnök-informatikus szak - az Oktatási Hivatal adatai szerint. Tavalyhoz képest jelentős változás, hogy a jogászképzés - amely 2010-ben harmadik volt a népszerűségi listán a felvételizők számát tekintve -, kiesett a top ötből, ahova idén bekerült a kereskedelem és marketing képzés.

Vonzó szakok - költségtérítéssel

„Tavaly a Corvinus gazdálkodás és menedzsment szakára jelentkeztem, de nem vettek fel: 431 pontot kellett volna elérnem. Idén újra megpróbálom, jó lenne államis (államilag finanszírozott - a szerk.) helyre bejutni” - meséli a 20 éves Balázs, aki a Budapesti Gazdasági Főiskolára is beadta jelentkezési lapját. Mint mondja, bízik benne, hogy a két intézmény valamelyikébe felveszik.

Gazdálkodás és menedzsment szakon az IBS Nemzetközi Üzleti Főiskolán kell legtöbbet fizetniük a költségtérítéses képzést választó diákoknak: egy szemeszter 687 500 forint. A Budapesti Corvinus Egyetemen (BCE) és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) egy félév 225 ezer forintba kerül, míg az angol nyelvű tanulmányokért a Corvinuson 690 ezer forintot kérnek. Az Általános Vállalkozási Főiskolán (ÁVF) 190 ezer forint egy félév, a Budapesti Gazdasági Főiskolán (BGF) 208 ezer forint, míg az intézmény salgótarjáni, zalaegerszegi intézetében „csak” 140 ezer egy szemeszter. A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolán (BKF) 268 ezer forint a magyar nyelvű képzés, az angolért pedig 305 ezret kell leszurkolni. A Debreceni Egyetemen 160 ezer forint egy félév, az angol nyelvű képzésért viszont ennél jóval többet, 550 ezer forintot kell fizetni. A Miskolci Egyetemen 120 ezer forint egy félév, míg a Pécsi Tudományegyetemen 190 ezer. Pécsett az angol nyelvű oktatásért 300 ezer forintot kell fizetniük a diákoknak.

A kereskedelem és marketing, valamint a pénzügy és számvitel tanulmányokért a Budapesti Corvinus Egyetemen 225 ezer forintot kell fizetni félévenként, a Budapesti Gazdasági Főiskolán pedig 208 ezret. A BGF-en az angol vagy német nyelven folyó kereskedelem és marketing képzés 352 ezer, az angol nyelvű pénzügy és számvitel képzés pedig 320 ezer forint szemeszterenként. Mindkét szakon 160 ezer a féléves tandíj a Debreceni Egyetemen. A kereskedelem és marketing képzés a Kaposvári Egyetemen és a Nyugat-magyarországi Egyetemen 130 ezer forintba kerül, míg a Miskolci Egyetemen 120 ezer egy félév. A BKF-en a magyar nyelven folyó költségtérítéses kereskedelem és marketing képzésért 268 ezer, az angol nyelvűért pedig 305 ezer forintot kell fizetniük a diákoknak.

A turizmus-vendéglátásért a Budapesti Corvinus Egyetemen 225 ezer forintot, a Budapesti Gazdálkodási Főiskolán 208 ezer forintot - az angol és német nyelvű tanulmányokért 352 ezer forintot -, míg a Debreceni Egyetemen 160 ezer, a Miskolci Egyetemen pedig 120 ezer forintot kérnek. A költségtérítéses mérnök-informatikus szakon a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen félévenként 279 ezer, a Gábor Dénes Főiskolán 210 ezer, a Dunaújvárosi Főiskolán és a Miskolci Egyetemen pedig 160 ezer forint a tandíj. Az Óbudai Egyetemen a képzés ára 195 ezer forint.

„Nyolc-tíz magyar egyetem és főiskola van, ami igen jónevű: a munkaadók szívesen alkalmazzák az innen kikerülő diákokat” - nyilatkozta a hvg.hu-nak korábban Kovács András, a munkaerő-kiválasztással és toborzással foglalkozó Grafton ügyfélkapcsolati vezetője. Mint mondta, a Budapesti Corvinus Egyetemen, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, a Budapesti Gazdasági Főiskolán és az IBS Nemzetközi Üzleti Főiskolán szerzett diplomának ma is van presztízse a munkaadók körében, akik főleg az 1996-2005 között végzetteket keresik. A vidéki intézmények közül a Miskolci Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Nyugat-Magyarországi Egyetem képzései elismertek - tette hozzá Kovács András.

A legborsosabb tandíjak

„Fogorvos szakra szeretnék bejutni, a legjobb az lenne, hogyha az első helyen megjelölt Semmelweis Egyetemre vennének fel. Ha nem jön össze, a Debreceni Egyetemmel is elégedett lennék, de a szegedire is beadtam a jelentkezési lapot. Fizetősre nem megyek, egymillió forint egy félév” - mondja az idén érettségiző Dóra.

Nem változott a költségtérítéses tanulmányok ára a Semmelweis Egyetem általános orvosi szakán: az egységes osztatlan képzés egy szemeszterre 975 ezer forint. Mivel 12 félév alatt szerezhető meg a diploma, a költségtérítés végösszege 12 millió forint is lehet. A fogorvos szakra jelentkezőknek - 10 féléves képzés - egy szemeszter 1 355 400 forintba kerül ugyanitt, míg a nem államis gyógyszerész hallgatóknak - 10 féléves képzés - 730 ezer forintot kell fizetniük. Nem sokkal marad el a tandíj a Debreceni Egyetemen, ahol a fizetős általános orvosi szakra jelentkezőknek 850 ezer egy félév. A Szegedi Tudományegyetemen ezért 950 ezret kell leszurkolni. Ugyanennyibe kerül a fogorvosképzés Szegeden, míg a nem államis gyógyszerész hallgatóknak itt 573 ezer forintba kerül egy félév.

Évek óta mit sem veszít népszerűségéből a Corvinus nemzetközi gazdálkodás szaka, az angol nyelvű költségtérítéses képzés féléves díja 690 ezer forint. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) összes szakán - többek között textiltervezés, üvegtervezés, fotógráfia vagy kerámiatervezés - a költségtérítés díja egy szemeszterre 400 ezer forint. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre jelentkezőknek is mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, ha az államis helyek valamelyikére nem sikerül bejutniuk, és hajlandóak tandíjat fizetni: alkotóművészet és muzikológia-alkalmazott zeneszerzés szakirányon vagy előadóművészet-zenekar és kórusvezető szakirányon 975 ezer forint egy félév, míg mondjuk az előadóművészet-klasszikus zongora szakirányt választóknak 800 ezer forint a képzés

Forrás: http://hvg.hu/karrier/20110603_egyetem_foiskola_felveteli_2011_kepzes

2011. június 10., péntek

PÓTFELVÉTELI 2013 - NÁLUNK NINCS FELVÉTELI!!!

PÓTFELVÉTELI 2013


Ha nem sikerül a felvételi 2013-ban, akkor lehetőséged lesz pótfelvételi eljárásban még egy képzést megjelölni. A 2013 –as pótfelvételi eljárás során azonban (a korábbi évek pótfelvételi eljárásával egyébként egyezően) csak önköltséges képzésre adhatod be a felvételi jelentkezési lapot.

A felvételi ponthatárok 2013 július végén kerülnek a nyilvánosság elé. Ha nem sikerülne a ponthatárokat elérned, nem lesz sok időd, ugyanis a pótfelvételi eljárás a ponthatárok kihirdetése után egy héten belül elkezdődik és legkésőbb augusztus közepére le is záródik.

A 2013 –as  pótfelvételi eljárásban csak azok vehetnek részt, akik a „normál” felvételi eljárásban nem jutottak be sehova sem, vagy akik 2013 –ban még nem nyújtottak be felvételi jelentkezést egyetlen intézménybe sem.

2011. június 8., szerda

Fitness-wellness asszisztens képzés, ha nem érted el a ponthatárokat 2012-ben!

Ha nem sikerül elérni a felvételi ponthatárokat 2012-ben, és a pótfelvételi eljárásban nem szeretnél jelentkezni, végezd el a fitness-wellness asszisztens szakképesítést!

A fitness-wellness asszisztens képzés iskolarendszerben 1 tanév. Állami támogatással is beiratkozhatsz, ha még nem végeztél ilyen formában OKJ-s képzést (diploma nem számít!). 22 éves korodig nappali tagozatra, e fölött pedig levelező tagozatra.

Mit csinál a fitness-wellness asszisztens?Népszerűsíti az egészséges életmódot, kiemelten a rendszeres testedzést és sportolást, hozzájárul az egészség megalapozásához és megszilárdításához
Etikusan kezeli a teljesítményértékekkel összefüggő cél-eszköz kapcsolat elemeit és megvalósítási módjait
Felismeri a tevékenységgel kapcsolatos ártalmakat, elősegíti megelőzésüket, illetve kivédésüket
Együttműködik a szervezet vezetőivel, edzőivel, közreműködik a szervezet kapcsolatainak ápolásában, fejlesztésében
Sporttanfolyamokat szervez és vezet
Ellátja a munkakörével együtt járó rutin- és egyéb feladatokat
Közvetlen kapcsolatot tart a szolgáltatásokat igénybe vevő vendégekkel
Tervezi, szervezi és vezeti a testkultúra központok, civil szervezetek (szabadidősport egyesületek, klubok), munkahelyek, szállodák, üdülők, szanatóriumok, művelődési, közösségi házak, önkormányzatok sportrekreációs programjait
Népszerűsíti az egészségorientált rekreációs tevékenységfajtákat
Együttműködik más testkulturális és egészségügyi szakemberekkel

Tehát, ha nem sikerül elérned a felvételi ponthatárokat 2012 –ben és pótfelvételizni sem szeretnél, jelentkezz fitness-wellness asszisztensnek!

2011. június 5., vasárnap

Általános asszisztens képzés, ha nincsenek meg a felvételi ponthatárok 2012 -ben!

Ha nem sikerül a felvételi 2012-ben, jelentkezz az általános asszisztens képzésre!

Az általános asszisztens végzettséggel egészségügyi intézményekben (elsősorban rendelőintézetekben orvos mellett) helyezkedhetsz el. Valamennyi egészségügyi szakma hiányszakma, így a képzést követően biztos elhelyezkedésre számíthatsz!

Ha még nincs állami finanszírozással szerzett szakmád, akkor akár állami támogatást is igénybe vehetsz!

Milyen tantárgyakat fogsz tanulni?Aszepszis–antiszepszis, munkavédelem, környezetvédelem
Első ellátás-elsősegélynyújtás
Egészségmegőrzés-egészségfejlesztés-egészségnevelés
Betegmegfigyelés - tünetfelismerés
Diagnosztizálás - monitorozás - előkészítés
Beavatkozás – asszisztálás – dokumentálás

Mit fogsz csinálni, ha általános asszisztens leszel?Egészségügyi szolgáltatás területén általános Asszisztensi feladatokat látsz el
Kommunikálsz a beteggel és hozzátartozójával
Vizsgálati, kezelési, ellátási időpontokat jegyzel elő, koordinálsz
Egészségügyi asszisztensként dokumentálod a beteg adatait, vizsgálati eredményeit és a kezeléseket
Szakmai, nyilvántartási és ügyviteli adminisztrációt vezetsz
Ha általános asszisztens leszel, egészségnevelő – fejlesztő tevékenységet is folytatni fogsz
Tisztán, sterilen tartod a vizsgáló-, kezelőhelyiségeket és a műszereket
Az egészségügyi asszisztens segíti a betegeket a vizsgálat előtt, alatt és után
Tájékoztatod a betegeket és tanácsot adsz
Az általános asszisztens vizsgálatoknál és beavatkozásnál asszisztál, segédkezik
Az egészségügyi asszisztens orvosi utasításra önállóan végez kompetencia – körének megfelelő ellátási-, vizsgálati-, gondozási-, rehabilitációs feladatokat

A képzési idő 2 tanév

Tehát, ha nem sikerül a 2012 felvételi ponthatárokat elérni, sem a 2012 pótfelvételi, jelentkezz általános asszisztens képzésünkre!

Ha nem éred el a felvételi ponthatárokat és a pótfelvételi sem sikerül 2012-ben, jelentkezz csecsemő és gyermekápoló képzésre!

Ha a felvételi ponthatárok 2012 –ben számodra kedvezőtlenül alakulnak, és a pótfelvételi sem sikerül, vagy esetleg nem is adod be a pótfelvételi eljárásban a jelentkezésedet, ha szereted a gyermekeket és egy biztos elhelyezkedést jelentő szakmát szeretnél, ajánljuk a csecsemő és gyermekápoló szakképesítést!

Ha még nincs állami támogatással szerzett OKJ-s szakképesítésed, akkor államilag finanszírozott csecsemő és gyermekápoló képzésre is jelentkezhetsz (22 éves korodig nappali, e fölött esti/levelező tagozatra).

Mit csinál a csecsemő és gyermekápoló?Újszülött, csecsemő- és gyermekápolási feladatot végez
Koraszülöttet lát el
A beteget monitorizálja
A csecsemő és gyermekápoló beavatkozásoknál segédkezik, életmentő beavatkozásokban részt vesz
Vizsgálatra előkészíti a beteget
A gyerekekkel koruknak megfelelően foglalkozik
Gyógyszerel, injekciót ad
Közreműködik az aneszteziológia előkészítése során
Transzfuziológiai és dialízis kezeléseknél asszisztál

A képzés 3 tanéves!

Tehát, ha nem jön össze a felvételi ponthatárok elérése és a pótfelvételi sem 2012-ben, jelentkezz csecsemő és gyermekápoló képzésre!

PONTHATÁROK 2011 - PÓTFELVÉTELI 2011

FELVÉTELI PONTHATÁROK 2011 – PÓTFELVÉTELI 2011

A ponthúzás után blogunkban szeretnénk közzétenni a 2011-es felvételi ponthatárokat!

Drukkolunk, hogy a felvételi ponthatárok 2011-ben, Neked kedvezően alakuljanak! Érdemes a www.felvi.hu oldalát böngészned, megnézni az előző évi ponthatárokat melyek alapján meg tudod becsülni a 2011-es ponthatárokat.

A felvételi ponthatárok kihirdetése és a pótfelvételi eljárás ugyan még nagyon messze van, de addig is szeretnénk sok-sok hasznos információval szolgálni.

Ha nem sikerül sem a felvételi, sem a pótfelvételi, vagy nem is szeretnél a felsőoktatásban továbbtanulni, gondolkozz el azon, hogy nem lenne-e érdemes a következő tanévben egy piacképes szakmát szerezni. Rengeteg OKJ-s szakképesítés közül választhatsz úgy, hogy a képzés költségeit az állam finanszírozza. Ráadásul az úgynevezett „emeltszintű” és „felsőfokú” OKJ-s szakképesítésekért többletpontot kapsz, melyet a következő évek felvételi (pótfelvételi) eljárásai során érvényesíttetni tudsz.

Iskolánkban rengeteg képzés közül választhatsz, a következő linkre kattintasz: META (Modern Európai Tanulmányok Akadémiája) iskolarendszerű képzései

Egészségügy-szociális-pedagógia szakirány:
-Ápoló, felvételi többletpont: egészségtudomány (kivéve orvostudomány)
-Általános asszisztens, felvételi többletpont: -
-Csecsemő és gyermekápoló, felvételi többletpont: egészségtudomány (kivéve orvostudomány)
-Fogászati asszisztens, felvételi többletpont: -
-Gyógymasszőr + sportmasszőr, felvételi többletpont: -
-Gyógypedagógiai asszisztens, felvételi többletpont:pedagógia
-Gyógyszertári asszisztens, felvételi többletpont: -
-Kisgyermekgondozó,-nevelő, felvételi többletpont: pedagógia, társadalomtudomány
-Mentőápoló, felvételi többletpont: -
-Szociális asszisztens, felvételi többletpont:pedagógia társadalomtudomány

Sport:
-Sportszervező menedzser, felvételi többletpont: -
-Fitness-wellness asszisztens, felvételi többletpont: -

Pénzügy-ügyvitel:
-Emberi erőforrás ügyfélkapcsolati asszisztens, felvételi többletpont: -
-Pénzügyi-számviteli ügyintéző + bérügyintéző, felvételi többletpont: -
-Ügyintéző titkár + személyügyi ügyintéző, felvételi többletpont: bölcsészettudomány, gazdaságtudomány, jog és igazgatás

Kereskedelem-vendéglátás-idegenforgalom:
-Idegenvezető + utazásügyintéző + rendezvényszervező, felvételi többletpont: gazdaságtudomány
-Kereskedelmi ügyintéző + eladó + kereskedő-boltvezető, felvételi többletpont: -
-Logisztikai ügyintéző + marketing ügyintéző + nemzetközi szállítmányozási ügyintéző, felvételi többletpont: gazdaságtudomány
-Protokoll ügyintéző, felvételi többletpont: gazdaságtudomány
Marketing és reklámügyintéző
-Utazásügyintéző + rendezvényszervező, felvételi többletpont: gazdaságtudomány
-Vendéglős, felvételi többletpont: -

Még néhány bónusz:
-nappali tagozaton: családi pótlék, árvaellátás, egészségbiztosítás, diákigazolvány
-esti tagozaton: diákigazolvány

Ki jelentkezhet államilag finanszírozott képzésre? Bárki, aki még nem rendelkezik államilag finanszírozott szakképesítéssel! Vagyis e tekintetben nincs életkorbeli kötöttség! Az életkor szerepe csak annyi, hogy nappali tagozatra 22 éves korig (aki 7 évesen kezdte meg az általános iskolát annak 23 éves korig) járhatsz, míg esti/levelező tagozatra felső korhatár nélkül jelentkezhetsz!

KATTINS IDE, ÉS NÉZZD MEG A RÉSZLETEKET: META (Modern Európai Tanulmányok Akadémiája) iskolarendszerű képzései

Ha feliratkoznál hírlevelünkre, ezt itt teheted meg!

2011-ben is lesz PONT OTT PARTI, akár az előző években, ahol nyilvánosan fogják egy fergeteges buli keretein belül kihirdetni a 2011-es felvételi ponthatárokat. Helyszín: Millenáris

Remélem, rögtön felvesznek. Ha mégsem, lehetőséged lesz a pótfelvételi 2011-es eljárás során még egy helyet megjelölnöd (itt azonban már csak sajnos önköltséges képzést választhatsz). Természetesen a pótfelvételi ponthatárok is fel fognak kerülni az oldalunkra.

Ha a felvételivel, továbbtanulással kapcsolatban írnál valamit, akkor IDE KATTINTVA MEGTEHETED!!!